Träningstider
Välkomna till en ny pingissäsong!
Träningsstart måndag 4 september 2023.
Den här informationen riktar sig till spelare, tränare och föräldrar i Stratos Pingis.
Du förälder som kan hjälpa till med bordsuppställning, sparring mm, kontakta tränaren, all hjälp mottages tacksamt!
Spelarna har fördelats på 8 olika träningspass.
Träningen bedrivs i bordtennishallen, Idrottshuset, Torggatan 2, Enköping.
Den grupp du har hamnat i beror på bla ålder, hur många år du har tränat, ifall du tävlar, kompisar och spelnivå.
En del spelare har blivit flyttade till nya grupper från förra säsongen, detta för att vi vill ha lagom antal spelare i varje grupp.
Se vilken grupp du tillhör och vilka dagar och tider som gäller för dig.
Frågor, maila Uffe Pettersson: ulfpe@hotmail.com
Obs!
-Spelare som vill träna mer, kontakta din tränare
-Nya spelare, läs mer här:Bli medlem
DAGAR OCH TIDER:
A-gruppen tränar:
Måndagar kl. 19:15-21:00
Onsdagar kl. 19:15-21:00
Tränare: Ulf Pettersson, Oscar Haeger, Stefan Tibblin, Louise Källström
B-gruppen tränar:
Måndagar kl. 18:00-19:15
Onsdagar kl. 18:00-19:15
Tränare: Ulf Pettersson, Oscar Haeger, Stefan Tibblin
D-gruppen (Flickor födda tidigast 2017) tränar:
D1: Torsdagar kl. 17:45-19.00. Nybörjare - lite kunskap
D2: Torsdagar kl. 19:00-20:30. Grupp för tjejer med längre eller stor erfarenhet.
Tränare: Louise Källström, Therese Malmberg
C-gruppen tränar:
C1: Lördagar kl. 9:30-10:30
C2: Lördagar kl. 10:40-12:00
Tränare: Ulf Pettersson
Tränarpool:
Vi har ett antal tränare och föräldrar som hjälper till som hjälptränare.
Vill du hjälpa till? Maila till ulfpe@hotmail.com
SPELARE:
Grupp A:
Adrian Jernberg
Alexander Eriksson
Alfred Ström
Bernt-Olov Berglind
Claes Eningsjö
Conny Boberg
Edwin Hellberg
Elliot Nilsson
Emil Tibblin
Filip Karlsson
Henrik Berggren
Hugo Billström
Joakim Dahlgren
Johan Bäckström
Johannes Nyberg
Knut Erik Vassvik
Mathias Jansson
Mattias Svedberg
Mikael Larsson
Mikael Lundh
Oliver Kling
Oscar Haeger
Patrik Svalling
Pelle Wahlberg
Pontus Eriksson
Stefan Jansson
Theo Mattsson
Therese Malmberg
Veronica von Walden
Vidar Boquist
Grupp B:
Adrian Persson
Aron Lahti,
Arvid Eveby
Céline Källström
Filip Strandh
Gabriel Stagårdh
Hilding Grip
Joel Dogan
Jack Wetterström
Jacob Abrahamsson
Lasse Nyberg
Livia Björkman Newelius
Maram Chehab Eddin
Milian Lindblom
Oliver Strandh
Patryk Pajala
Rama Chehab Eddin
Sebastian Granström Lundberg
Sebastian Lundell
Selma Malmqvist
Teo Svensson
Theodor Welén
Timothy Allen
Wilhelm Lindquist
Grupp C1:
Abdulwadud Saed Mustafekadar
Aron Lahti
Assar Hösthagen
Cesar Larson Halén
Céline Källström
Celine Lindholm
Filip Strandh
Frank Irvebrandt
Frank Ploman Nelsäter
Frej Moilanen
Herman Tabell
Hilding Grip
Kevin Törnblom
Livia Björkman Newelius
Ludvig Lindquist
Ludwig Wågström
Malte Lhådö
Nils Ståhl
Oliver Strandh
Patryk Pajak
Sebastian Granström Lundberg
Sixten Gådin
Theo Sylsjö Lissmyr
Vide Roos
Viktor Delde
Wilhelm Lindquist
Grupp C2:
Adrian Persson
Albin Isaksson
Arvid Eveby
Edvin Hellberg
Elliot Nilsson
Gabriel Stagårdh
Jack Wetterström
Jacob Abrahamsson
Joel Dogan
Johannes Nyberg
Lasse Nyberg
Maram Chehab Eddin
Milian Lindblom
Oliver Kling
Pelle Wahlberg
Rama Chehab Eddin
Rasmus Kvernplassen
Sebastian Lundell
Teo Svensson
Theo Mattsson
Theodor Welén
Vidar Boquist
Viktor Viksten
William Zhang
Grupp D1:
Alma Eklund
Céleste Källström
Celine Lindholm
Cleo Mai
Ebba Stenhall
Emilia Eriksson
Ennifer Leon
Ida Kvarnström Segerqvist
Maja Kvarnström Segerqvist
Melissa Malmberg Lundh
My Kivilompolo
Nellie Renman
Zelda Ekeroth
Grupp D2:
Céline Källström
Inez Karlsson
Livia Björkman Newelius
Livia Grip
Maram Chehab Eddin
Miranda Allen
Miranda Cruz
Rama Chehab Eddin
Sanna Malmberg
Selma Malmqvist
Tindra BerggrenTyra Nova Sylsjö Lissmyr